UNIQUA
  • 17 225 27 34
    sekretariat@smlancut.pl
  • ul. 29 listopada 1
    37-100 Łańcut
  • Pon.-Pt.: 7:00 - 15:00
    Sob.-Nie. NIECZYNNE

Informacja dotycząca segregacji śmieci

Od 1 lipca 2017 wejdzie w życie Rozporządzenie ministra Środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów ( Dz.U. z 2017 poz. 19).

Odpady komunalne, podlegają obowiązkowej segregacji, a ponadto rozporządzenie określa kolory pojemników na poszczególne grupy śmieci:

W ciągu 6 miesięcy od dnia wejścia rozporządzenia należy oznakować ( podpisać) pojemniki, natomiast w terminie nie dłuższym niż 5 lat należy dostosować ich kolory.

Ustawodawca, co do zasady przewidział, że wyposażenie nieruchomości w pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymywanie ich w odpowiednim stanie sanitarnym , porządkowym i technicznym –leży po stronie właścicieli nieruchomości .

Nowe wymogi to nowe wydatki związane nie tylko z zakupem odpowiednich pojemników, ale przygotowaniem odpowiedniego miejsca. Mogą też wzrosnąć stawki za wywóz śmieci.

Jeżeli mieszkańcy będą zbierali śmieci zgodnie z rozporządzeniem, a podmiot odbierający posegregowane odpady złączy ( np. podczas transportu), to grozi kara do 50.000 zł.

DO WYNAJĘCIA

Atrakcyjny lokal użytkowy w centrum miasta przy ul. Kr. Elżbiety 2 (po Banku)

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny ze Spółdzielnią.